Организиране на управлението на батальона

Организиране на управлението на батальона

 

При организиране на управлението командирът на батальона указва местата и времето за развръщане на КНП и ТПУ на батальона; реда за поддържане на свръзка с подчинените и придадените подразделения; начините и сроковете за представяне на донесения; степента на инженерното оборудване на командно-наблюдателните пунктове и реда за охраната им.

 

В хода на боя командирът на батальона управлява подразделенията лично от КНП, обикновено от командно-щабната машина.

 

КНП на батальона се избира на такова място откъдето се осигурява най-добро наблюдение на местността, на действията на противника, на своите подразделения и на съседите, както и непрекъснато управление. Той не трябва с нищо да се откроява в бойния ред, а при разполагането и преместването му умело да се използват защитните свойства на местността.

 

Тиловият пункт за управление на батальона е предназначен за управление на подразделенията за тилово и техническо осигуряване. Развръща се в района за разполагане на основната част на тила на батальона и се оглавява от заместник-командира по тила на батальона.

 

КНП на батальона се оборудва на разстояние до 2 км от предния край на отбраната на батальона.

 

Свръзката и управлението на подразделенията при отбрана се осъществяват предимно по телефона, с използване на сигнали и изпращане на куриери. Забранява се използването на радио средства от подразделенията до началото на атаката от противника на предния край на отбраната на батальона.





{START_COUNTER}